Ove godine, 14. maja, održana je popularna, svima već poznata manifestacija Noć muzeja, osma po redu. Osim što je stalna izložbena postavka bila otvorena za posetu od 18 sati do 2 sata ujutro, naš Muzej se maštovito predstavio i sa dva uporedna izložbena programa: u foajeu našeg Muzeja, na ukrasnu, gvozdenu „ogradu“ koja se sastoji od stilizovanih menora i seže od poda do plafona čime unekoliko odeljuje ulazni deo od stalne postavke, okačena je hupa, (nebo, hebr.), predivna ljubičasta vezena tkanina izrađena u Zemunu 1911. Pored hupe, nenajavljeno, tek kao logičan dodatak, okačena je i jedna lepa ketuba (bračni ugovor, hebr.), nastala krajem XIX veka u Beogradu. Istovremeno, tokom cele noći bila je otvorena i galerija Art Centra, u kojoj je naš Muzej priredio izložbu crno-belih fotografija Milomira Boškovića Jerusalim, sveti grad … očima turiste.

Noć muzeja u našem Muzeju bila je izuzetno uspešna, a pošto su se ljudi bukvalno kretali kao reka kroz stalnu izložbenu postavku, bez pauze, procenjujemo da je kroz Muzej prošlo najmanje 3.000 posetilaca.